Kripto pasaulio logo

Kinijos centrinis bankas išleidžia bandomąją skaitmeninės juanių piniginės versiją

Kinijos centriniam bankui dedant daugiau pastangų sukurti skaitmeninę valiutą, šalis mobiliųjų telefonų programėlių parduotuvėse išleido bandomąją skaitmeninės juanių piniginės programėlės versiją. Kinijos liaudies banko (PBoC) skaitmeninės valiutos tyrimų institutas sukūrė programėlę “e-CNY (bandomoji versija)”, kurią antradienį Šanchajuje buvo galima atsisiųsti iš Kinijos “Android” ir “Apple” programėlių parduotuvių. Remiantis vietos naujienų šaltinio “BlockBeats” twitterio žinute, dabar pavieniai vartotojai Kinijoje gali atsisiųsti ankstesnę programėlės versiją ir išbandyti asmeninės piniginės atidarymą ir valdymą, taip pat skaitmeninių juanių operacijas.

Antradienį programėlę “e-CNY pilot version)” buvo galima atsisiųsti iš Kinijos Android ir Apple programėlių appstoru.

Tačiau, kaip teigiama “Reuters” pranešime, programėlėje teigiama, kad ji yra eksperimentiniame mokslinių tyrimų ir plėtros etape ir ja gali naudotis tik atrinkti asmenys per įgaliotuosius “e-CNY” paslaugų teikėjus. 2021 m. rudens pabaigoje PBoC vadovas Yi Gangas pareiškė, kad šalis toliau kurs savo centrinio banko skaitmeninę valiutą (central bank digital currency – CBDC) ir tobulins jos dizainą bei naudojimą, įskaitant sąveikos su dabartinėmis mokėjimo sistemomis gerinimą. Metų pabaigoje vykusiame posėdyje PBoC paskelbė, kad ir toliau sieks toliau plėtoti skaitmeninį juanį.

Kinija gerokai išsiveržė į priekį kurdama CBDC viešam naudojimui, aplenkdama daugumą šalių, kurios vis dar yra CBDC tyrimų stadijoje. Kinijos liaudies bankas pareiškė, kad skaitmeninė valiuta galėtų būti naudojama per 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes. Tačiau Jungtinių Valstijų senatoriai išreiškė susirūpinimą dėl šio teiginio, teigdami, kad amerikiečių sportininkai neturėtų naudoti šios valiutos Kinijoje organizuojamame renginyje.Tuo tarpu JAV Federalinis rezervų bankas vis dar svarsto, ar įvesti CBDC Jungtinėms Valstijoms.

Kinijos liaudies bankas (PBoC) paskelbė šalies centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) – e-CNY – informacinį dokumentą. PBOC buvo vienas pirmųjų centrinių bankų, pristatęs centrinio banko skaitmeninės valiutos sukūrimo idėją. Šiuo metu jis leido skaitmeninės valiutos darbo grupei paskelbti whitepaper, kurioje išsamiai aprašoma dabartinė CBDC pažanga. Whitepaperiuose pavadinta “E-CNY mokslinių tyrimų ir plėtros Kinijoje pažanga” patvirtinama, kad CBDC turi “išmaniųjų sutarčių programavimo galimybes”.

Šiame dokumente išsamiai paaiškinamos 2014 m. pradėtos E-CNY iniciatyvos aplinkybės ir pažanga. Joje teigiama, kad didžiausias kontekstas, privertęs Kiniją imtis e-CNY tyrimų ir kūrimo, yra kriptovaliutų atsiradimas. Ji sukėlė rizikos ir iššūkių esamai finansų sistemai.PBoC rašė: “Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad jos neturi vidinės vertės, jų kainos labai svyruoja, jų prekybos efektyvumas yra mažas ir jos sunaudoja daug energijos, vargu ar jos gali tarnauti kaip valiutos, naudojamos kasdienėje ekonominėje veikloje. Be to, kriptovaliutos dažniausiai yra spekuliacinės priemonės, todėl kelia potencialią riziką finansiniam saugumui ir socialiniam stabilumui.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter