Kripto pasaulio logo

Ravencoin bloko atlygis sumažintas perpus. Ką turėtumėte žinoti kaip kriptomineris?

Sausio 11 d. Ravencoin patyrė vadinamąjį perpus mažėjimo įvykį (angl. “Halving event”) Kaip ir daugelis kitų kriptovaliutų, pavyzdžiui kaip Bitcoinas, Ravencoin taip pat kas ketverius metus mažėja perpus.

Kas yra perpus mažėjimo įvykis ir kodėl jis įvyksta?

Norint suprasti, kas yra perpus mažėjimo įvykis (angl. “Halving event”), pirmiausia reikia suprasti, kaip kuriamos naujos monetos. Kriptovaliutose šis procesas vadinamas kasyba (angl. Crypto mining).

Kriptovaliutų kasėjo pareiga yra patvirtinti blokų grandinės sandorius, įtraukiant juos į bloką, susietą su ankstesniu bloku. Kad sukurtų šį bloką ir patvirtintų sandorius, mineriai turi išeikvoti daug skaičiavimo galios ir energijos matematiniams uždaviniams spręsti. Kaip atlygį už pagalbą saugant blokų grandinę kriptomineriai uždirba naujai sukurto bloko monetų. Šiame straipsnyje pernelyg giliai į kasybą nesigilinsime, bet jei norite daugiau sužinoti apie šią sudėtingą, bet įdomią temą, galite paskaityti apie tai mūsų kriptovaliutų kasimo skiltyje.

Dabar, kai supratote, kaip generuojamos monetos, tikriausiai klausiate savęs “kodėl?”. Kodėl šį atlygį kartkartėmis reikia sumažinti perpus? Įprastinės FIAT valiutos leidžia vyriausybėms arba bankams spausdinti pinigus. Tai ne tik sukelia infliaciją, bet ir gali kelti kitų rūpesčių. Nėra teorinės ribos, kiek pinigų galima išspausdinti. Kita vertus, didžiausia “Ravencoin” pasiūla yra apribota iki 21 000 000 000 000 RVN. Naujų monetų generavimas kasybos būdu užtikrina, kad monetos būtų išleidžiamos nuspėjamu tempu.

Siekiant kontroliuoti pinigų infliacijos (tiksliau, defliacijos) tempą, Ravencoin kode numatyta, kad kas 2 100 000 blokų (maždaug kas 4 metus) generuojamų monetų kiekis sumažinamas perpus. Po 2022 m. sausio 11 d. Kriptomineriai už vieną bloką gaus tik 2500 RVN, o ne įprastus 5000 RVN, prie kurių buvo įpratę.

Kokios yra “Ravencoin” pasekmės? Ar sumažės pelningumas?

Kai tik bus išgautas 2 100 000 blokas, atlygis bus sumažintas perpus. Dėl to iš karto sumažės pelningumas, juk Ravencoin mineriai gaus pusę anksčiau gautų monetų! Tačiau tikimasi, kad Ravencoin kaina kils. Monetos paklausa vis dar egzistuoja ir nuolat auga, tačiau generuojamų monetų kiekis buvo sumažintas perpus. Tiesą sakant, Bitcoinas pries pora metų, 2020 gegužės mėnesį irgi patyrė ta patį, pelningumas kasimo perpus nukrito, bet Bitcoino verte po metų pakilo 600%.

Sparčiai augant Ravencoino kainai, gali būti įmanoma išlaikyti pelningumą. Kriptomineriai vis tiek gaus mažiau Ravencoino, bet galbūt tokį patį arba geresnį pelną, jei žiūrėsime į fiat vertes. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į kitą galimą scenarijų: kripto kasėjai atsijungia dėl sumažėjusio pelningumo, todėl sumažėja tinklo hashreitas. Šiuo metu šis scenarijus neatrodo tikėtinas, nes dauguma kriptomineriu naudoja 4gb vram vaizdo kortas, kad kastų Ravencoiną, nes ethereumo su tokiomis nepakasi.

Jei kaina nesikeis ir mineriai negalės išlaikyti pelningos veiklos, jie bus priversti atjungti savo techninę įrangą. Dėl to tinklo hashrate sumažės, o asmeninis atlygis padidės iki tvaraus taško. Kraštutinis pavyzdys – pakankamai mineriu atsijungia taip, kad mineris, kuris anksčiau kasė 1 bloką per dieną, dabar kasa 2 blokus ir todėl gauna tiek pat RVN, kiek ir anksčiau.

Atsakymas į klausimą, kas nutiks, greičiausiai yra pusiausvyra tarp šių dviejų scenarijų. Nesitikima, kad Ravencoin kaina padvigubės (nors ir galėtų!), tačiau mes tikimės, kad ji padidės. Taip pat tikimės, kad kai kurie mineriai atsijungs, jei kaina nepadvigubės, iki taško, kuriame pasieksime stabilų rezultatą

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter