Kripto pasaulio logo

Biržai “Coinbase” Iškeltos 2 Naujos Bylos Vykstant SEC Tyrimui

Abiejose bylose ieškovai teigia, kad kriptovaliutų birža “Coinbase” per visą grupės laikotarpį teikė apgaulingus ir klaidinančius pareiškimus apie bendrovės verslą bei operacijas.

Coinbase SEC ieškiniai - Kriptopasaulis.lt

Šiuo metu “Coinbase” susiduria su padidėjusiu priežiūros institucijų dėmesiu bei tampa dar kelių naujų ieškinių taikiniu. San Franciske įsikūrusi kriptovaliutų birža, kurią šiuo metu tiria Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC), dabar susiduria su dviem papildomais teisiniais ieškiniais iš dviejų advokatų kontorų.

Ketvirtadienį Niujorke įsikūrusi teisės firma “Bragar Eagel & Squire” atskleidė, kad teiks ieškinį “Coinbase” dėl apgaulingų teiginių apie savo verslo praktiką. Bendrovė “Pomerantz LLP” taip pat pateikė ieškinį biržai, teigdama, kad ji turi teisę gauti kompensaciją už visus nuostolius, patirtus dėl atsakovo padarytų federalinių vertybinių popierių įstatymų pažeidimų. Šis ieškinys buvo pateiktas siekiant atlyginti ieškovų patirtą žalą.

Abiejuose skunduose ieškovai teigia, kad “Coinbase” nuo 2021 m. balandžio 14 d. iki 2022 m. liepos 26 d. teikė apgaulingus ir klaidinančius pareiškimus apie bendrovės verslą ir veiklą. Skunduose teigiama, kad “Coinbase” neatskleidė, jog klientų kriptovaliuta buvo laikoma “Coinbase” depozitinėje sąskaitoje, todėl bankroto atveju ji taptų įmonės turto dalimi, kuriai taikoma bankroto procedūra, kurioje klientai būtų laikomi bendrais įmonės kreditoriais.

Be to, “Coinbase” esą atsisakė atskleisti, kad leido JAV piliečiams prekiauti skaitmeniniu turtu, kurį reikėjo registruoti Vertybinių popierių ir biržos komisijoje (SEC) kaip vertybinius popierius. Todėl ieškiniuose teigiama, kad dėl ankstesnių veiksmų “Coinbase” vieši pareiškimai visada buvo didele dalimi neteisingi ir apgaulingi.

Jau anksčiau “Coinbase” buvo įsitraukusi į keletą teismo bylų ir prieštaringų situacijų. Du nauji ieškiniai pateikti tuo metu, kai “Coinbase” yra tiriama SEC dėl tariamos prekybos neregistruotais vertybiniais popieriais. Taip pat, kaltinimų sulaukė ir buvęs “Coinbase” pasaulinis produktų vadovas Ishanas Wahi, kuris atskirame ieškinyje kaltinamas prekyba vertybiniais popieriais naudojantis viešai neatskleista informacija. Šio mėnesio pradžioje, Manhatano federalinio teismo salėje, buvęs vadovas kaltinimus neigė.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter