Kripto pasaulio logo

Kriptovaliutų Terminų Žodynas, Bei Jų Reikšmės

 

 Kriptovaliutų pasaulis nėra susijęs tik su investicijomis. Tai taip pat yra bendraminčių bendruomenė – žmonių, kurie tiki geresne pasaulio finansų bei technologijų ateitimi. Kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, taip ir šioje, atsiranda naujų bendravimo būdų – terminų, kurių kiti, bei kripto naujokai gali ir nesuprasti. Todėl sukūrėme šį pagrindinių, kriptovaliutų bendruomenės naudojamų terminų sąrašą, bei jų reikšmes. Sužinokite ką reiškia HODL, DCA, GM, ar LFG, ir tapkite nauju, kriptovaliutų pasaulio bendruomenės nariu.

A

Kas yra Airdrop? - tai kriptovaliutos platinimo visuomenei būdas, kai jie turi tam tikrus kitus tokenus arba pinigines tam tikroje blokų grandinėje. Paprastai tai daroma rinkodaros tikslais, siekiant paskatinti turėti kitų tokenu arba paskatinti juos tapti blokų grandinės tinklo dalyviais.

Kas Yra Altcoin? - Altkoinu vadinama bet kokia kriptovaliuta, kuri nėra Bitcoinas - alternatyvi skaitmeninė valiuta. Kadangi Bitcoinas buvo pirminė kriptovaliuta, bet kuri kriptovaliuta, sukurta vėliau, buvo laikoma alternatyvia. Dauguma investuotojų didžiausias kriptovaliutas nebevadina altkoinais; pvz Ethereum.

B

Ką Reiškia Bear Market (Meškų Rinka)? - Nors meška (angl. Bear) yra atsargus gyvūnas, sąvoka "meškų rinka" (angl. Bear market) apibūdina rinką, kuri ilgą laiką patiria didelį kainu nuosmukį žemyn.

Kas Yra Bull Market (Bulių Rinka)? - Rinka, kai akcijų ar kriptovaliutų kainos kyla, ar tikimasi jų kilimo.

Ką reiškia Bullish? - Bullish yra jausmas kad rinka, specifinė kriptovaliuta ar akcija kils į viršų.

Ką Reiškia Bearish? - Bearish yra jausmas, kad rinka smuks į apačią.

C

Kas Yra Cold Wallet? – Šaltosios piniginės – tai kriptovaliutų piniginės, kurios, kai nenaudojamos, nėra prijungtos prie interneto ar kitų nesaugių tinklų. Taip siekiama užtikrinti papildomą saugumo lygį, palyginti su labiau paplitusiomis karštosiomis piniginėmis (angl. Hot wallet), kurios yra programinės įrangos piniginės, saugomos naudotojo vietiniame kompiuteryje arba pasiekiamos iš paslaugų teikėjo serverių per interneto svetainės sąsają.

D

Ką Reiškia Diamond Hands? – Deimantinės rankos – populiarus terminas socialinės platformose. Juo vadinami žmonės, kurie laiko savo kriptovaliutas ar akcijas, net jei jų portfelio vertė krenta drastiškai.

Kas Yra DCA? - Tai yra investavimo strategija, kai turima pinigų suma investuojama dalimis per ilgesnį laikotarpį.

Pavyzdžiui:

  1. gaunamas atlyginimas.
  2. Iš gauto atlygio atskiriame dalį, skirtą investavimui.
  3. Atlyginimo dalį, paskirtą investicijoms padaliname mažesnėmis sumomis bei reguliariai, kas porą dienų, investuojame iki kito atlyginimo.

E

Kas Yra Exit Scam? – Tai scamas, apgaulė, kai kripto projektai išnyksta arba užsidaro, sukaupus investuotojų pinigus. Skaityti plačiau

F

Ką Reiškia FOMO? – “Fear of missing out”, kitaip trumpai vadinama FOMO, – tai terminas, kuriuo išreiškiamas nerimas, kurį galite jausti, jei priimdami sprendimus nesiimsite greitų veiksmų. Jo esmė ta, kad dėl bet kokio delsimo galvojate, kad galite praleisti potencialią galimybę pasipelnyti.

G

Kas Yra GAS? – Ethereumo blockchaine “gas” reiškia išlaidas, reikalingas transakcijai tinkle atlikti. Kitaip tariant, tai yra kintantis mokestis už etherio pavedimus.

Ką reiškia #GM? - Interneto kultūroje ir kriptovaliutų socialinėje medijoje paplitęs pasisveikinimas. GM (Good morning) - Labas rytas.

H

Ką Reiškia HODL? – Tai pasyvaus investavimo strategija, kai investiciją laikote ilgą laiką, neatsižvelgdami į kainos ar rinkų pokyčius. Pirmą kartą šis terminas išgarsėjo dėl rašybos klaidos nuo žodžio “hold”, padarytos bitkoinų forume, o dabar šis terminas paprastai išplečiamas ir reiškia “Hold On for Dear Life”.

I

Kas Yra ICO? – sutrumpintai vadinamas pirminiu monetų siūlymu, yra sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding arba crowdsale) rūšis, kai kriptovaliutos naudojamos kaip ankstyvojo etapo įmonių kapitalo pritraukimo priemonė.

J

Ką Reiškia JOMO? – Džiaugsmas praleisti (angl. Joy of missing out, JOMO) yra priešingas baimei praleisti (angl. FOMO).

K

Ką Reiškia KYC? – Know your customer. Trumpai tariant, “Pažink savo klientą”, tai yra patikrinimai, kuriuos centralizuotos kriptovaliutų biržos ir prekybos platformos privalo atlikti, kad patikrintų savo klientų tapatybę.

 

L

Kas Yra Ledger? – Finansinių operacijų įrašas, kurio negalima keisti, tik papildyti naujomis operacijomis.

Ką reiškia #LFG? - tai internetinėje kultūroje ir kriptopasaulio socialiniuose tinkluose paplitęs žodžių junginys entuziazmui išreikšti. #LFG (Lets Fu**ing Go!) - Važiuojam!

M

Kas Yra Mining? – Procesas, kurio metu blokai įtraukiami į blokų grandinę ir taip tikrinami sandoriai. Tai taip pat procesas, kurio metu kuriami nauji bitkoinai arba kai kurie altkoinai.

S

Kas Yra Stablecoin? – Stabiliosios monetos – tai kriptovaliutos su fiksuota verte, paprastai susieta su  fiat valiuta, pavyzdžiui, JAV doleriu arba biržoje prekiaujama preke, pavyzdžiui, brangiaisiais metalais kaip auksas. Stablekoinai dažniausiai būna susieti su JAV doleriu, dėl to jie būna visada verti vieno dolerio. Skaityti plačiau…

Kažko trūksta?

Susisiekite su mumis!