Kripto pasaulio logo

Kas yra Exit scamas?

Exit scamas, kas tai yra? Tai įvykis, kai kriptovaliutų projekto kūrėjai dingsta su investuotojų pinigais ICO (Angl. Initial coin offering) laikotarpiu arba jam pasibaigus. Kitaip tariant, “banginiai (Angl. Whales)” bando pumpuoti kainą kartu su reklamine ir skatinamąja veikla, kad surinktų didelę sumą investuotojų pinigų. Tokius įvykius gana sunku pastebėti, kol jie neįvyksta, tačiau kriptovaliutų pasaulyje pasitaiko gana dažnai.

Kaip exit scamas veikia?

Exit scam strategija paprasta: projektas paleidžia nauja kriptovaliutų platformą, naudodamasis perspektyvia nauja kripto idėja ar inovacija, pritraukia lėšų iš investuotojų, veikia trumpą laiką, o tada išnyksta, palikdamas investuotojus keblioje padėtyje.

Exit scamų istorija

Iron finance TITAN exit scamas, Bitconnect exit scamas

Kaip apsisaugoti nuo exit scamų?

Prieš pirkdami mėgstamo YouTuberio reklamuojamus žetonus (dažniausiai už kainą, kuri jau pakilo), būtinai pasidomėkite pagrindiniais projekto duomenimis. Dažnai projektas yra tiesiog pigi esamo sprendimo “kopija”, neturinti tvirto pagrindo savo tolesniam augimui. Pagooglinkite projekto pažadus skelbiamus, kurie siūlo didelę grąžą. Be to, būtinai reguliariai naudokitės kainų stebėjimo platformomis, pavyzdžiui “KriptoPasaulis kriptovaliutų kainos“, kad gautumėte naujausią informaciją ir apžvalgas, kai kalbama apie naujas kriptovaliutas

“bitconnect” – jos kūrėjas buvo apkaltintas apgaule įgijęs 2 mlrd. JAV dolerių
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter