Kripto pasaulio logo

Kaip Naudotis MetaMask? MetaMask Gidas 2022

Jei pageidaujate prekiauti NFT, naudotis DeFi protokolais, ar tiesiog keistis kriptovaliutomis, pirmiausia turėsite atsisiųsti DEFI piniginės įskiepį bei susikurti savo asmeninę decentralizuotą kriptovaliutų piniginę.
Šioms užduotims atlikti puikiai tiks šiuo metu populiariausia DEFI piniginė MetaMask.

Kripto piniginė Metamask. Kas yra Metamask?
Šaltinis: metamask.io

Kas Yra Metamask?

MetaMask yra nemokama kriptovaliutų karštosios piniginės paslauga, kurią galima naudoti įdiegus išmaniojo telefono programėlę arba interneto naršyklės įskiepį. Tai reiškia, kad ją galite atsisiųsti tiesiai į savo telefoną arba “Google Chrome”, “Mozilla Firefox”, “Brave” ar “Edge” naršyklę.

Metamask plėtinio įrašymo eiga yra tokia pat paprasta, kaip “adblock” ar kokio kito plėtinio pridėjimas prie jūsų interneto naršyklės.

“Karštoji” dalis paprasčiausiai reiškia, kad ji nuolat prijungta prie interneto, todėl bet kada galite lengvai perkelti savo kriptovaliutų turtą.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl MetaMask yra tokia populiari tarp naujų ir esamų kriptovaliutų naudotojų, yra jos sąveika su beveik visomis Ethereum pagrįstomis platformomis ir su dauguma kitų populiariausių blokų grandinių.

Taigi, kaip pradėti naudotis MetaMask? Metamask gidas 2022.

Kaip Pradėti Naudotis MetaMask?

1) Kaip Atsisiųsti Ir Įdiegti MetaMask?

Kad galėtumėte pradėti naudotis Metamask pinigine, pirmiausia reikės ją atsisiųsti bei įsidiegti į jūsų kompiuterio naršyklę kaip įskiepį, ar atsisiųsti Metamask mobiliojo įrenginio programėlę.

 • Šiuo metu mobiliųjų telefonų naudotojams kriptovaliutų piniginė Metamask prieinama IOS “Appstore” ir Android “Google Play”.
 • Asmeninių kompiuterių vartotojams įskiepis prieinamas Chrome, Firefox, Brave ir Edge naršyklėse.

Norėdami Atsisiųsti piniginę “Metamask”, pasinaudokite šia nuoroda, pasirinkite norimą versiją bei spauskite “install” bei “Add to Chrome” (priklausomai nuo jūsų naudojamos naršyklės).

Atsiuntus MetaMask įskiepį, jį rasite naršyklės viršuje, dešinėje pusėje paspaudę įskiepių mygtuką. 

Kaip atsisiųsti MetaMask

2) Kaip Susikurti Kriptovaliutų Piniginę Su MetaMask?

Pirmąjį kartą atsidarę piniginę bei paspaudę “Get Started” (Pradėti), rasite du pasirinkimus.

MetaMask instaliavimas. Kriptopasaulis.lt
 1. Import Wallet” skirtas importuoti jau turimą DEFI kriptovaliutų piniginę. Importuoti turimą piniginę galite įrašę 12 žodžių slaptažodį, kurį gavote susikūrę piniginę.
 2. “Create a Wallet” skirtas susikurti visiškai naują piniginę. 

Norėdami susikurti naują piniginę, spauskite “Create a Wallet”. Paspaudę sutikite su taisyklėmis ir susikurkite saugų slaptažodį. Šis slaptažodis bus naudojamas tik Metamask programėlei atidaryti, tai nėra jūsų piniginės slaptažodis, tačiau nesaugokite jo jūsų naršyklės ar IOS slaptažodžiuose, kadangi viskas internete gali būti nulaužta. Geriausias būdas saugoti slaptažodžius: tiesiog užsirašyti ant popieriaus lapo, bei padėti į saugią vietą.

(Apskritai, Metamask iš tiesų nėra piniginė, tai yra programa lengvam piniginės priėjimui bei naudojimui. Jūsų piniginė yra dvylikos žodžių frazė, kurią galima importuoti ne vien metamask programoje, tačiau ir kitose, mažiau populiariose DEFI piniginės programose.)

Susikūrę slaptažodį, pereisite prie pačios svarbiausios Metamask piniginės instaliavimo vietos – atsitiktinai generuotų atkūrimo žodžių.

Jei iki šio momento piniginę kūrėte viešoje vietoje, ar su kitais asmenimis, pasirinkite kuo privatesnę vietą, kadangi naudojantis šia 12 žodžių fraze galima atkurti bei pavogti visą jūsų kauptą turtą.

 1. Eilės tvarka, užrašykite šią frazę ant popieriaus lapo ir laikykite saugioje vietoje. Žodžių eiliškumas yra labai svarbus, nes negalėsite importuoti savo paskyros į naują įrenginį, jei žodžiai bus įrašyti netinkama tvarka, net jei įvedėte visus 12 teisingų žodžių.
 2. Atlikus šį veiksmą, MetaMask paragins jus patvirtinti savo slaptą atstatymo frazę ir paprašys įvesti 12 žodžių seką. Tik tada galėsite pereiti prie paskutinių žingsnių.

Jei norite dar didesnio saugumo, užrašykite ją ant kelių popieriaus lapų ir kiekvieną jų laikykite 2-3 skirtingose vietose. Jei tam turite finansų, laikykite ugniai atspariame seife. Jokiu būdu nefotografuokite, nesiūskite šios frazės el. paštu ar žinute. Viskas, kas turi prieigą prie interneto, gali tapti lengvu sukčių grobiu. Jei norite dar kartą pamatyti savo slaptają atstatymo frazę, tai galite padaryti paspaudę savo piniginės profilį – settings – security – Reveal Secret Recovery Phrase.

Jeigu nepaisėte bent vieno saugumo patarimo ar jaučiatės kažką praleidę, gryžkite į “kaip naudotis MetaMask? Metamask gidas 2022″ straipsnio pradžią bei kurkite piniginę iš naujo, su naujai generuota fraze.

 • Slaptoji atkūrimo frazė – tai 12 žodžių frazė, kuri yra pagrindinis raktas į jūsų piniginę ir lėšas.
 1. Išsaugokite slaptažodžių tvarkyklėje
 2. Saugoti banko saugykloje
 3. Saugoti seife
 4. Užsirašykite ir saugokite keliose slaptose vietose
 • Niekada, niekada nesidalykite savo slapta atstatymo fraze, net su “MetaMask”!
 • Jei kas nors prašo jūsų atkūrimo frazės, greičiausiai bando jus apgauti ir pavogti jūsų piniginės lėšas.

Kaip Naudotis MetaMask

Funkcijų Apžvalga

Pirmajį kartą atsidarius MetaMask piniginę viskas gali atrodyti šiek tiek painu, tad šioje straipsnio dalyje apžvelgsime pagrindines programėlės funkcijas.

 1. Pasirinkta blokų grandinė: Viršuje dešinėje pusėje visada matysite šiuo metu naudojamą blokų grandinę. Pirmajį kartą atsidarius savo Metamask piniginę matysite tik vieną – “Ethereum” blokų grandinę. Ji tiks tik projektams naudojantiems Ethereum grandinę. Jeigu norėsite naudoti kitas blokų grandines, tokias kaip: MATIC, CRONOS ar BSC, jas reikės pridėti rankiniu būdu. Norint pridėti papildomą grandinę spauskite “Add Network”, eikite į norimos pridėti blokų grandinės oficialią svetainę, ir pridėkite tinklo pavadinimą, RPC adresą, grandinės id bei pasirinktos grandinės kriptovaliutos pavadinimą (pvz: CRO ar ETH).
 2. Viešasis piniginės adresas (Public address): Tai, jūsų šiuo metu pasirinktos blokų grandinės piniginės adresas. Savo adresą matysite viršuje, po “Account 1”, kurį paspaudus jis automatiškai nusikopijuos. Juo galite dalintis su kitais žmonėmis ar platformomis, jei norite gauti kriptovaliutų ar NFT tiesiai į savo piniginę. Tai yra kaip jūsų banko sąskaita – ja pasidalinę galite gauti lėšas iš kitos sąskaitos. Viešasis piniginės adresas neteikia jokios prieigos prie jūsų piniginės. Prieš siunčiantis ar gaunant kriptovaliutų ar kito turto, patartina patikrinti ar gaunama kriptovaliuta tinka jūsų pasidalintam adresui, t.y. ar tai yra tos pačios blokų grandinės kontraktas, kitaip turtas gali būti prarastas visiems laikams.
 3. Kriptovaliutų pirkimas su MetaMask: Paspaudus “Buy” mygtuką, MetaMask pasiūlys jums nusipirkti kriptovaliutos naudojantis Transak, Moonpay ar Wyre platformomis. Pirkti kriptovaliutą galėsite naudojantis savo banko kortele bei Apple, Google ar Samsung mokėjimo sistemomis. Jeigu jau turite norimos kriptovaliutos kitoje piniginėje ar centralizuotoje biržoje, ją galite atsisiūsti nukopijavę savo viešajį piniginės adresą bei iklijavę jį į gavėjo adresą kitoje platformoje.

 4. Kriptovaliutų siuntimas: Paspaudus mygtuką “Send”, įklijuokite adresą į kurį norite persiūsti savo kriptovaliutų.

 5. Kriptovaliutų keitimas: Naudojantis “Swap” funkcija galite lengvai keistis kriptovaliutomis net nepalikę MetaMask programėlės. Tiesiog pasirinkite kripto kurią norėsite keisti ir į ką. 
 6. Kriptovaliutų importavimas rankiniu būdu: Naudodamiesi DEFI paslaugomis atrasite daug įvairių projektų, bei naujų kriptovaliutų, tačiau daugelio jų nematysite savo metamask programėlėje, nors jie egzistuos jūsų piniginėje. Kadangi šiuo metu skirtingų kripto monetų skaičius yra perkopęs net 18 000. Dauguma jų nėra matomos MetaMask piniginės. Norėdami jas matyti savo piniginėje turėsite pasinaudoti tokenų importavimo funkcija. Tai padaryti galite paspaudę “import tokens” bei įrašę norimos monetos duomenis ir adresą, kuriuos rasite oficialiose projektų socialinėse paskyrose ar svetainėse. Torėkite omenyje, kad bet kas gali sukurti kriptovaliutą su tuo pačiu pavadinimu, tad visada pasitikrinkite, kad pridedate norimą tokeną. 

Kaip Prisijungti MetaMask Piniginę Prie DAPP, DEX Ir Kitų Web-3 Platformų

Apsilankę Web 3 platformoje, viršutiniame dešiniajame ekrano kampe matysite mygtuką “Connect Wallet” (prijungti piniginę). Paspaudę jį, turėsite galimybę prijungti savo MetaMask piniginę. Norint užbaigti prisijungimo procesą, jums gali tekti pasirašyti sandorį. Dauguma sandorių reikalauja matyti jūsų piniginės turtą, bei suteikti leidimą rodyti platformos pasiūlymus tranzakcijų patvirtinimui. Tai jums nieko nekainuos, tai tiesiog įrodo, kad valdote piniginę, tačiau visada patikrinkite ar tai yra tikras projekto puslapis.

Kaip prisijungti metamask piniginę. Kaip naudotis Metamask - Kriptopasaulis.lt

Sveikiname su pirmais žingsniais į DEFI pasaulį bei pasiekus kriptopasaulio “Kaip Naudotis MetaMask? MetaMask Gidas 2022” straipsnio pabaigą.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter